Söke'nin En Büyük Şehir Portalına'ne Hoş Geldiniz...
giriş

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Son İçerikler

Bugün |


1...

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..


Söke Ziraat Odası'ndan AK Parti ve CHP'ye Ziyaret
Söke Ziraat Odası'ndan AK Parti ve CHP'ye Ziyaret
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
facebook paylaş
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2014-12-24 - 09:32 - Bu haberi 263 kişi okudu.

Kemal Kocabaş başkanlığındaki Söke Ziraat Odası heyeti, göreve yeni seçilen AK Parti ve CHP ilçe yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, çiftçinin güç durumda olduğunu belirterek, "Ziraat Bankası'na olan borçlarımızın faizini ödeyelim, ana para ötelensin" dedi.

Kemal Kocabaş başkanlığındaki Söke Ziraat Odası heyeti, göreve yeni seçilen AK Parti ve CHP ilçe yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Söke Ziraat Odası heyetini Belediye Meclis Üyesi İbrahim Adalı ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile karşılayan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, Kocabaş ve Ziraat Odası heyetini ağırlamaktan duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.

Ziraat Odası Başkanı Kocabaş, Fatih Gürer ve yönetimine başarı diledi. Siyasi partilerin demokrasideki önemine değinen Kocabaş, Söke’nin tarımsal sorunlarını da dile getirerek çözümü için destek istedi. Kocabaş, ”Söke’mizin şu anda narenciyesi para etmiyor, zeytinyağı yükseliyor ama üreticinin elinde yok, pamukta da ise umutlar bir başka sezona kaldı. Bu olumsuzlukların yanında, Ziraat Bankası'na olan tarımsal kredilerin ödeme dönemi başladı. Faizleri ödeyelim, ana para ötelenerek çiftçimize soluk aldırılsın” diye konuştu.

”ZEYTİNYAĞI DESTEKLEME PİRİMLERİ GELDİ”

Ziyarette pamukta desteklemelerin yükseltilmesi gerektiğini söyleyen Kocabaş, "Zeytinyağı primleri geldi. 400 bin üreticimize, yaklaşık 1 milyon 100 bin Lira prim desteği geldi. Bu, Söke ekonomisi için sıcak para, ama maalesef bu para bankalara gidiyor, çarşıya yansımıyor” dedi.

Söke çiftçisinin sorunlarının çözümünde her zaman yanlarında olduklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, Kocabaş’ın dile getirdiği sorunları, cumartesi günü Söke'ye gelecek olan AK Parti Aydın Milletvekilleri ile paylaşacaklarını söyledi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NE ZİYARETTE TARIMIN SORUNLARI KONUŞULDU

AK Parti ilçe yönetiminin ardından, 3 Aralık'ta yapılan ilçe kongresinde seçilen Hüseyin Gündüz ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kemal Kocabaş, tarımın sorunlarını bir kez de CHP ilçe ziyaretinde dile getirdi.

Sivil toplum örgütlerinin siyasi partilerle her zaman iç içe olduğunu ifade eden Kocabaş, ”CHP de çiftçimizin sorunlarının dile getirilmesinde, bizlerin ilettiği raporların bölge milletvekilleri vasıtasıyla Ankara'da gerekli çözüm noktalarına ulaştırılmasından memnunuz” dedi.

Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun Söke için önemli çalışmalarda bulunduğunu kaydeden CHP İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, ”STK'larımız, ilçemiz ile ilgili sorunlarda başarılı olurken, maalesef yurt sorunumuzu çözemedik” dedi.

Söke’nin tarımla ilgili sorunlarının da paylaşıldığı ziyarette, CHP İlçe Başkanı Gündüz, Söke Ziraat Odası heyetine teşekkür etti.

Kaynak: Murat Tan

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
facebook paylaş

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
74142
Güvenlik kodu giriniz
: